Willa Słoneczna

Okolica

Solanka z Dębowca

W Dębowcu na głębokości 500 m pod ziemią znajdują się wyjątkowo bogate złoża solankowe, które posiadają jedne z najwyższych w Europie, stężenie jodu i bromu. Solanka, jak i produkowana z niej sól od wielu lat wykorzystywana jest do: inhalacji, okładów, płukania gardła, kąpieli.
W 2014 roku centrum Dębowca (spokojny spacer z Willi ­ ok. 25 min) została udostępniona do użytku zdrowotna tężnia solankowa, która przyciąga rzeszę turystów, zarówno z regionu, kraju, jak również z zagranicy. Inhalacja w tężni solankowej pozytywnie wpływa na zdrowie oraz witalność w każdym wieku.

Długie spacery po pięknej okolicy

Cudowna i spokojna okolica Dębowca zachęca do długich wycieczek pieszych. Niespotykana fauna i flora przyczynią się do niezaponianych widoków oraz przeżyć. Tutaj spotkacie niespotykane gatunki ptaków, sarny, zające, daniele i wiele innych. Spacer na pewno spodoba się również najmłodszym, którzy w stawie dopatrywać się będą ryb, na łąkach i polach zobaczą bociana, może komuś uda się nawet złapać świerszcza?

Okolica na rowerze

Dobrym sposobem na podziwianie przyrody są wycieczki rowerowe. Profesjonalnie przygotowane trasy zachęcają do tej formy wypoczynku. Kierunek – dowolny. Można na dwóch kółkach wybrać się do Pszczyny, Skoczowa, Cieszyna, a także Jastrzębia Zdroju, Rybnika i Ustronia. Po drodze warto robić przystanki przy zabytkowych kościołach i galeriach rzeźb ludowych.

Dla zmotoryzowanych

Jeśli ktoś lubi wycieczki samochodowe, to na pewno ucieszy go fakt, że z Dębowca blisko zarówno do popularnych beskidzkich miejscowości, jak i ciekawych turystycznie regionów Czech i Słowacji. Wystarczy kilkanaście minut by znaleźć się w tak znanych miejscach, jak Ustroń czy Wisła. Zaledwie kilkanaście kilometrów dalej są Istebna i Koniaków – słynny z cudownych ludowych koronek. Istebna związana jest z postacią sławnego polskiego himalaisty Jurka Kukuczki. Będąc w tej miejscowości warto wybrać się do poświęconej mu Izby Pamięci prowadzonej przez jego żonę Celinę.

Sprawdź również

Okolica
Okolica
Okolica
Okolica
Projekt i wykonanie pear interactive