Willa Słoneczna

O willi

Kilka słów o tym dlaczego Willa powstała właśnie tutaj, w Dębowcu...

Willa Słoneczna to realizacja naszych marzeń. Szukając dla niej najlepszego miejsca, wybraliśmy gminę Dębowiec. Czym nas tak urzekła?

Przede wszystkim krajobrazem. Rozlewiska, rzepakowe pola, majaczące na horyzoncie wzgórza i przestrzeń, która pozwala głębiej oddychać.

A warto to tutaj robić także dlatego, że naturalnym bogactwem Dębowca są zalegające na głębokości ponad 500 m pod ziemią wyjątkowo bogate złoża solankowe. Warto wiedzieć, że przebywanie w najbliższej strefie solanek umożliwia naturalną inhalację górnych dróg oddechowych, podobną, a nawet lepszą od tej przeprowadzonej w strefie nadmorskiej! Nasze solanki są biologicznie czyste i zawierają wielokrotnie większą mineralizację (np. jodu w 1 litrze jest prawie 20 razy więcej niż w Bałtyku).

Kolejna rzecz, która tutaj zachwyca to dęby – w końcu nazwa zobowiązuje! W dolinie rzeki Knajki miłośnicy flory mogą cieszyć oczy wspaniałymi pomnikami przyrody. Najcenniejsze z nich to 6 dębów szypułkowych liczących po 300 lat, których obwody sięgają od 345 do 470 cm.

Nie brakuje tutaj również wyjątkowych okazów fauny, znajduje się tu bowiem rezerwat ptactwa wodno-błotnego. W czasie wędrówek po okolicy można zobaczyć rzadkie ptaki. Występują tu ślepowrony, rybitwy rzeczne i białowąse, bączki, bieliki, czaple, dzięcioły czarne i żurawie.

Projektującnasz obiekt, chcieliśmy pokazać Państwu jak najwięcej uroków tego miejsca. Usytuowaliśmy Willę Słoneczną wśród rozlewisk i pól, by każdy gość mógł poczuć tę wspaniałą przestrzeń i sycić oczy panoramą Pogórza Cieszyńskiego. Rozplanowanie budynku sprzyja obserwacjom przyrody – ogromne przeszklenia w salach oraz pokojach pozwalają na oberwację unikatowego otoczenia. Cisza, spokój, przestrzeń i wiejski klimat zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu.

O willi
O willi
O willi
O willi
O willi
O willi
O willi
O willi
O willi
Projekt i wykonanie pear interactive